Listwy Ścienne Proste

Gładka Listwa Ścienna Creativa LNG 01 Gładka Listwa Ścienna Creativa LNG 01
Cena: 139,47 zł 151,60 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Gładka Listwa Ścienna Creativa LNG 02 Gładka Listwa Ścienna Creativa LNG 02
Cena: 85,23 zł 92,64 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Gładka Listwa Ścienna Creativa LNG 03 Gładka Listwa Ścienna Creativa LNG 03
Cena: 101,11 zł 109,90 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Gładka Listwa Ścienna Creativa LNG 04 Gładka Listwa Ścienna Creativa LNG 04
Cena: 68,19 zł 74,12 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 Gładka Listwa Ścienna Creativa LNG 05 Gładka Listwa Ścienna Creativa LNG 05
Cena: 62,76 zł 68,22 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Gładka Listwa Ścienna Creativa LNG 06 Gładka Listwa Ścienna Creativa LNG 06
Cena: 278,83 zł 303,08 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Gładka Listwa Ścienna Creativa LNG 07 Gładka Listwa Ścienna Creativa LNG 07
Cena: 49,98 zł 54,33 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Gładka Listwa Ścienna Creativa LNG 08 Gładka Listwa Ścienna Creativa LNG 08
Cena: 57,68 zł 62,70 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Gładka Listwa Ścienna Creativa LNG 09 Gładka Listwa Ścienna Creativa LNG 09
Cena: 58,94 zł 64,07 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Gładka Listwa Ścienna Creativa LNG 10 Gładka Listwa Ścienna Creativa LNG 10
Cena: 143,00 zł 155,44 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Gładka Listwa Ścienna Creativa LNG 11 Gładka Listwa Ścienna Creativa LNG 11
Cena: 235,19 zł 255,64 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Gładka Listwa Ścienna Creativa LNG 12 Gładka Listwa Ścienna Creativa LNG 12
Cena: 104,75 zł 113,86 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Gładka Listwa Ścienna Creativa LNG 13 Gładka Listwa Ścienna Creativa LNG 13
Cena: 107,06 zł 116,37 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Gładka Listwa Ścienna Creativa LNG 14 Gładka Listwa Ścienna Creativa LNG 14
Cena: 133,40 zł 145,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Gładka Listwa Ścienna Creativa LNG 15 Gładka Listwa Ścienna Creativa LNG 15
Cena: 84,23 zł 91,55 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Gładka Listwa Ścienna Creativa LNG 16 Gładka Listwa Ścienna Creativa LNG 16
Cena: 115,39 zł 125,42 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Gładka Listwa Ścienna Creativa LNG 17 Gładka Listwa Ścienna Creativa LNG 17
Cena: 212,12 zł 230,56 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Gładka Listwa Ścienna Creativa LNG 18 Gładka Listwa Ścienna Creativa LNG 18
Cena: 110,34 zł 119,94 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja

Przestrzenne dekorowanie ścian znane jest od czasów starożytnych, popularne było w okresach renesansu i baroku, a obecnie wróciło po okresie zapomnienia w nowej technologii i stylistyce.

O ile listwy sufitowe czy listwy przypodłogowe dyskretnie modyfikują aranżację wnętrza, o tyle sztukateria ścienna może całkowicie zmienić jego charakter. Niezależnie od stylu pomieszczenia, czy będzie to wytworna klasyka, glamour, vintage czy też modny styl skandynawski, odpowiednio dobrane i skomponowane listwy ścienne wzbogacą i podkreślą stylizację. Wnętrze nijakie dzięki pomysłowej sztukaterii nabierze charakteru i zyska oryginalną estetykę. W każdym przypadku dekoracyjne listwy dodadzą pomieszczeniu elegancji i wyrafinowania.

Różnorodność sztukaterii ściennej

W naszej ofercie znajdują się listwy dekoracyjne ścienne o różnej szerokości, w rozmaitych kształtach i przeróżnie zdobione. Niektóre są wąskie, płaskie i pozbawione ozdób, inne szerokie w geometrycznych kształtach, jeszcze inne ozdobione bogatymi ornamentami.

Tak duży wybór sztukaterii pozwala popuścić wodze fantazji i zaprojektować dowolne, oryginalne zdobienie ścian. Mogą to być listwy ułożone pionowo, dzielące ścianę poziomo lub przecinające ją ukośnie. Często widywane są umieszczone na ścianie prostokątne ramy.

Spotykane są kompozycje wykonane z identycznych listew ściennych ozdobnych, ale niektórzy łączą ze sobą elementy całkowicie różne i w ten sposób uzyskują niepowtarzalne efekty. Często wykorzystuje się listwy sztukateryjne jako obramowanie luster. Łączy się je także z innymi elementami dekoracyjnymi - obrazami, oświetleniem, półkami czy innymi meblami. Dodatkowe efekty uzyskuje się malując listwy ścienne. Często na biało, ale można odważnie np. na kolor granatowy, ciemnozielony, a nawet czarny, tworząc aranżacje zaskakujące i jedyne w swoim rodzaju.

W sieci znaleźć można mnóstwo zdjęć pięknych wnętrz w różnych stylach niebanalnie wykorzystujących sztukaterię ścienną. Warto je przejrzeć w poszukiwaniu inspiracji, po czym wybrać coś dla siebie z naszej bogatej oferty.

Właściwości listew ściennych dekoracyjnych

Listwy ścienne dostępne w naszym sklepie wykonane są z pianki poliuretanowej lub mieszanek polistyrenu, przy czym poszczególni producenci stosują różne ich rodzaje.

Produkty Mardom Decor wykonywane są z dwóch tworzyw: Polyforce® oraz Profoam®. Oba są wodoodporne, pierwsze to bardzo trwały materiał ekologiczny odporny na uszkodzenia mechaniczne, drugie zaś, jednocześnie twarde i lekkie, umożliwia tworzenie ostrych i głębokich zdobień. Listwy ścienne z obu tworzyw pokryte są farbą podkładową.

Orac Decor do produkcji sztukaterii wykorzystuje Purotouch®, Durofoam® i Duropolymer®. Wszystkie są tworzywami wysokiej jakości, łatwymi w docinaniu i instalacji.

Listwy Orac Decor również są wodoodporne, tym samym wyroby obu producentów mogą być wykorzystane do aranżacji nie tylko salonu czy biura, ale także do odnowienia kuchni lub łazienki.

Zainteresowanym chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat materiałów użytych do wykonania poszczególnych listew sufitowych i doradzimy, jakie w konkretnym przypadku będą najbardziej odpowiednie.

Montaż listew ozdobnych na ścianie

Tu najważniejszy jest pomysł. Trzeba dobrze się zastanowić, jaki efekt zamierzamy uzyskać i rozrysować projekt na kartce. Ważne przy tym, aby pamiętać o innych rzeczach, które znajdują się, albo znajdą na ścianie - lustrach, półkach, obrazach, oświetleniu, a także gniazdkach i wyłącznikach.

Drugim krokiem będzie wybranie z naszej oferty listew ściennych najlepiej odpowiadających projektowi, wymierzenie potrzebnych długości i złożenie zamówienia.

Montaż należy rozpocząć od przygotowania podłoża poprzez oczyszczenie ściany, jej osuszenie i odtłuszczenie. Następnie trzeba starannie dociąć listwy piłką odpowiednią do cięcia tworzyw sztucznych. Przycięte listwy przyklejamy do ściany specjalnym klejem montażowym, sklejamy też poszczególne elementy ze sobą. Mokrą szmatką lub gąbką usuwamy nadmiar kleju i gotowe. Pozostaje pomalować sztukaterię na wybrany kolor dowolną farbą (lateksowa, akrylowa, silikonowa), za wyjątkiem tych, które oparte są na rozpuszczalnikach.

W razie pytań czy problemów z montażem prosimy kontaktować się telefonicznie lub mailowo. Odpowiadamy niezwłocznie, doradzamy i pomagamy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl