Listwy Sufitowe Poliuretanowe

 Listwa Przysufitowa Creativa LGG 01 Listwa Przysufitowa Creativa LGG 01
Cena: 120,92 zł 131,44 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 Listwa Przysufitowa Creativa LGG 02 Listwa Przysufitowa Creativa LGG 02
Cena: 203,03 zł 220,69 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 Listwa Przysufitowa Creativa LGG 03 Listwa Przysufitowa Creativa LGG 03
Cena: 90,47 zł 98,34 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 Listwa Przysufitowa Creativa LGG 05 Listwa Przysufitowa Creativa LGG 05
Cena: 148,34 zł 161,24 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 Listwa Przysufitowa Creativa LGG 06 Listwa Przysufitowa Creativa LGG 06
Cena: 63,44 zł 68,96 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 Listwa Przysufitowa Creativa LGG 07 Listwa Przysufitowa Creativa LGG 07
Cena: 56,58 zł 61,50 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 Listwa Przysufitowa Creativa LGG 09 Listwa Przysufitowa Creativa LGG 09
Cena: 300,54 zł 326,67 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 Listwa Przysufitowa Creativa LGG 10 Listwa Przysufitowa Creativa LGG 10
Cena: 139,45 zł 151,58 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 Listwa Przysufitowa Creativa LGG 11 Listwa Przysufitowa Creativa LGG 11
Cena: 236,50 zł 257,07 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 Listwa Przysufitowa Creativa LGG 12 Listwa Przysufitowa Creativa LGG 12
Cena: 93,35 zł 101,47 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 Listwa Przysufitowa Creativa LGG 13 Listwa Przysufitowa Creativa LGG 13
Cena: 113,21 zł 123,05 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 Listwa Przysufitowa Creativa LGG 14 Listwa Przysufitowa Creativa LGG 14
Cena: 243,13 zł 264,27 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 Listwa Przysufitowa Creativa LGG 15 Listwa Przysufitowa Creativa LGG 15
Cena: 92,22 zł 100,24 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 Listwa Przysufitowa Creativa LGG 16 Listwa Przysufitowa Creativa LGG 16
Cena: 82,51 zł 89,68 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 Listwa Przysufitowa Creativa LGG 17 Listwa Przysufitowa Creativa LGG 17
Cena: 104,55 zł 113,64 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 Listwa Przysufitowa Creativa LGG 19 Listwa Przysufitowa Creativa LGG 19
Cena: 212,38 zł 230,85 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 Listwa Przysufitowa Creativa LGG 20 Listwa Przysufitowa Creativa LGG 20
Cena: 176,13 zł 191,45 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 Listwa Przysufitowa Creativa LGG 21 Listwa Przysufitowa Creativa LGG 21
Cena: 116,07 zł 126,16 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja

Gzymsy i fasety to elementy architektoniczne znane od starożytności, a szczególnie popularne w czasach renesansu i baroku. Znajdujemy je w pomieszczeniach pałacowych, obiektach sakralnych, ważnych urzędach czy wytwornych rezydencjach. Listwy gzymsowe tworzące ozdobne obramowanie sufitu kojarzymy z dostojeństwem i bogactwem i dlatego wprowadzone do mieszkań dodają im elegancji i wrażenia luksusu. Podobnie podniosą wizualnie prestiż biura czy kancelarii, poprawią wizerunek firmy, uczynią szykownym lokal handlowy lub usługowy.

Nowoczesne listwy sufitowe poliuretanowe

Dzisiejsze ozdobne listwy podsufitowe poliuretanowe prezentują się równie efektownie jak te spotykane w zabytkowych wnętrzach, jednak wykonane są z innych materiałów, różnią się też metodami montażu i wzornictwem. Ich funkcją jest głównie zdobienie, ale służą też do ukrycia wszelkich nierówności, pęknięć czy innych niedoskonałości mogących występować na styku ściany i sufitu. W zależności od potrzeb, gustów czy projektu wnętrza można wybrać listwy sufitowe poliuretanowe różnej wysokości i szerokości oraz w rozmaitych wzorach. Mogą być proste, oszczędne w formie, mogą przybierać najróżniejsze kształty, albo też być bogato zdobione. Gzymsy wewnętrzne sprzedawane są jako listwy o długości 2 m lub więcej, które montuje się pod sufitem łącząc je w obramowanie całego pomieszczenia. Można poprzestać na zastosowaniu jedynie listwy sufitowej, co nada wnętrzu dyskretny urok luksusu lub pójść na całość i połączyć ją z innymi elementami, np. listwami ściennymi, przypodłogowymi, a nawet ozdobnymi rozetami. W każdym przypadku dekoracyjny gzyms doda wnętrzu elegancji i wzbogaci jego aranżację.

Właściwości listew podsufitowych

Listwy sufitowe poliurentanowe dostępne w naszej ofercie wykonane są z pianki poliuretanowej lub mieszanek polistyrenu, jednak poszczególni producenci stosują różne ich rodzaje. Produkty Mardom Decor wykonywane są z dwóch tworzyw: Polyforce® oraz Profoam®. Oba są wodoodporne, pierwsze to bardzo trwały materiał ekologiczny odporny na uszkodzenia mechaniczne, drugie zaś, jednocześnie twarde i lekkie, umożliwia tworzenie ostrych i głębokich zdobień. Listwy sufitowe z obu tworzyw pokryte są farbą podkładową. Orac Decor do produkcji gzymsów wykorzystuje Purotouch®, Durofoam® i Duropolymer®. Wszystkie są tworzywami wysokiej jakości, łatwymi w docinaniu i instalacji. Listwy Orac Decor również są wodoodporne, tym samym wyroby obu producentów mogą być wykorzystane do aranżacji nie tylko salonu czy biura, ale także kuchni lub łazienki.

Zainteresowanym chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat materiałów użytych do wykonania poszczególnych listew sufitowych i doradzimy, jakie w konkretnym przypadku będą najbardziej odpowiednie.

Rodzaje listew gzymsowych

Gzymsy różnią się wieloma cechami i wszystkie powinniśmy wziąć pod uwagę dobierając sztukaterię do konkretnego wnętrza. Różnią się tworzywem, z którego są wykonane (o czym wyżej), wysokością (szerokość na ścianie), szerokością (szerokość na suficie), a także kształtem i zdobieniem. Mogą być proste, schodkowe, półokrągłe - rozmaitych wzorów mamy w naszej ofercie bardzo dużo, jest w czym wybierać. Oprócz listew sufitowych gładkich oferujemy też gzymsy ozdobne, wzbogacone dekoracyjnym ornamentem np. z motywami roślinnymi czy geometrycznymi. Specjalnym rodzajem listew są listwy sufitowe elastyczne, które charakteryzują się zwiększoną odpornością na zginanie. Dzięki tej właściwości nadają się do wykańczania owalnych ścian, montowania na zaokrągleniach i łukach, a także do stosowania na nierównych powierzchniach. Jeżeli planujemy otoczyć gzymsem całe pomieszczenie, warto wiedzieć, że można dobrać pasujące do sufitowych listwy karniszowe, tak aby dekoracja ściany okiennej była taka sama jak ścian pozostałych. Odpowiednio dobrane eleganckie fasety ozdobią wnętrze, optycznie je obniżą lub podwyższą, uzupełnią aranżację, dodadzą szyku.

Montaż dekoracyjnych listew sufitowych poliuretanowych

Montowanie listew przysufitowych poliuretanowych wymaga staranności, ale nie jest skomplikowane i można je bez przeszkód wykonać samodzielnie. Przed rozpoczęciem montażu należy przygotować podłoże, które powinno być twarde i suche, zaś same listwy zostawić luzem na dobę lub dwie dla wyrównania wilgotności. Kolejne czynności to dokładne wymierzenie pomieszczenia, a następnie odmierzenie potrzebnych listew. Po uważnym sprawdzeniu poprawności pomiarów możemy przystąpić do cięcia. Listwy tniemy przy użyciu piły o drobnych zębach i specjalnego korytka. Montaż gzymsów polega na ich przyklejaniu do ściany i sufitu przy zastosowaniu odpowiedniego kleju montażowego. Również za pomocą właściwego kleju łączymy listwy ze sobą. Następnie mokrą gąbką lub szmatką usuwamy nadmiar kleju. Ostatnią czynnością jest malowanie listew, co można wykonać dowolną farbą (lateksowa, akrylowa, silikonowa), za wyjątkiem tych, które oparte są na rozpuszczalnikach. Po wyschnięciu farby gzyms jest gotowy. Satysfakcja i niebanalny efekt gwarantowane!

A w razie pytań czy problemów z montażem prosimy kontaktować się telefonicznie lub mailowo. Odpowiadamy niezwłocznie, doradzamy i pomagamy.

Oferujemy, również listwy przypodłogowe.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl